12 stycznia 2026
W dniu 09 stycznia 2026 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z dzielnicowymi, poświęcone tematowi bezpiecznych ferii zimowych. Informacje zostały przekazane uczniom klas I-VIII. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat potencjalnych zagrożeń oraz sposobów ich unikania podczas zimowych ferii. Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń powinniśmy zawsze pamiętać o stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa!
Podczas spotkania dzielnicowi omówili następujące kwestie:
p. Ewa Perzanowska i p. Jolanta Rydzewska
Czytaj więcej o: „BEZPIECZNE FERIE”

9 grudnia 2025
W dniach 4 i 5 grudnia w klasach VII a i VII b został zrealizowany program rekomendowany „Iskra odporności”. Zajęcia miały na celu wzmacnianie odporności psychicznej uczniów, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz budowanie poczucia własnej wartości i odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Program wspierał uczniów w kształtowaniu postaw sprzyjających zdrowiu psychicznemu i bezpiecznemu funkcjonowaniu w środowisku szkolnym.
W dniu 8 grudnia w klasach IV a, IV b oraz VIII a i VIII b przeprowadzono zajęcia profilaktyczne w ramach programu „Pokonać przemoc”. Ich celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat różnych form przemocy, rozwijanie umiejętności rozpoznawania i reagowania na zachowania agresywne oraz promowanie postaw opartych na szacunku, empatii i odpowiedzialności za własne zachowanie. Uczniowie poznali również sposoby szukania pomocy w sytuacjach zagrożenia.
Realizacja programów stanowi element działań wychowawczo-profilaktycznych szkoły, ukierunkowanych na wspieranie prawidłowego rozwoju społecznego i emocjonalnego uczniów oraz budowanie bezpiecznej i przyjaznej społeczności szkolnej.
Warsztaty zostały sfinansowane przez GKRPA.
Dziękujemy!
Pedagodzy
24 października 2025
W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest „Siła relacji w erze samotności”. Podkreśla ono znaczenie współpracy, empatii i komunikacji w świecie, w którym coraz częściej to technologia, a nie ludzie, staje się głównym środkiem kontaktu. To właśnie relacje międzyludzkie i umiejętność pracy z innymi są dziś jednym z najważniejszych elementów sukcesu zawodowego.
p. Ewa Perzanowska
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole9 października 2025
9 października 2025r. uczniowie klas VIII naszej szkoły spotkali się z przedsiębiorcami z projektu "Dualna Ostrów".
Kształcenie dualne to system nauki oparty na ścisłej współpracy szkoły z przedsiębiorstwami, gdzie uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktykę. Patronat nad dualną klasą branżową objęły cztery przedsiębiorstwa: Fabryki Mebli Forte, Alpla, Rolstal oraz Schneider. W tych zakładach uczniowie będą zdobywali wiedzę praktyczną w zawodach: operator obrabiarek skrawających, mechatronik i ślusarz.
p. Ewa Perzanowska
Czytaj więcej o: KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI?10 września 2025
W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z dzielnicowymi, poświęcone tematowi bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Funkcjonariusze Policji w przystępny i angażujący sposób opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz pokazali, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
Dzieci miały okazję zadawać pytania, uczestniczyć w symulacji przechodzenia przez jezdnię z udziałem funkcjonariusza i poznać pracę dzielnicowego. Spotkanie miało na celu nie tylko edukację, ale także budowanie zaufania do służb mundurowych.
Dziękujemy dzielnicowym za zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów!
Pedagodzy szkolni
13 czerwca 2025
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej 11.06.2025r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z dzielnicowym. Tematem przewodnim spotkania były Bezpieczne wakacje. Podczas spotkania funkcjonariusz przypomniał uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które warto stosować w czasie letniego wypoczynku - zarówno nad wodą, w górach, jak i podczas zabaw w miejscu zamieszkania. Uczniowie dowiedzieli się również, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, unikać kontaktu z nieznajomymi, a także jak reagować w sytuacjach zagrożenia.
Pedagodzy szkolni
Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje 2025.13 czerwca 2025
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej 11.06.2025r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z dzielnicowym. Tematem przewodnim spotkania były Bezpieczne wakacje. Podczas spotkania funkcjonariusz przypomniał uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które warto stosować w czasie letniego wypoczynku - zarówno nad wodą, w górach, jak i podczas zabaw w miejscu zamieszkania. Uczniowie dowiedzieli się również, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, unikać kontaktu z nieznajomymi, a także jak reagować w sytuacjach zagrożenia.
Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje 2025.30 stycznia 2025
W dniu 28 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z dzielnicowymi, poświęcone tematowi bezpiecznych ferii zimowych. Informacje zostały przekazane uczniom klas I-VIII. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat potencjalnych zagrożeń oraz sposobów ich unikania podczas zimowych ferii.
p. Jolanta Rydzewska, p. Ewa Perzanowska
Czytaj więcej o: Bezpieczne Ferie Zimowe - Spotkanie z policją dla uczniów klas I-VIII.14 listopada 2024
W dniu 13 listopada 2024r. w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami. Zaproszeni pracownicy PSS-E w Ostrowi Mazowieckiej zapoznali rodziców z zagrożeniami wynikającymi z palenia papierosów i e-papierosów. Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.
Pedagodzy szkolni
Czytaj więcej o: JAK CHRONIĆ DZIECI I MŁODZIEŻ PRZED SZKODLIWOŚCIĄ PAPIEROSÓW I E-PAPIEROSÓW?