Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
W dniu 24.01.2025 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów kl. I. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu zachęcenie uczniów do rozwijania pasji czytelniczej oraz podkreślenie znaczenia książek w życiu każdego z nas. Podczas ceremonii uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi gatunkami literackimi, a także uczestniczyć w edukacyjnych aktywnościach związanych z książkami.
W poniedziałek 20 stycznia, uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził ratownik medyczny Pan Łukasz Siwek. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi.
Za nami kolejne zadanie – „Świąteczne odliczanie” w ramach projektu „Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta”, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Uczniowie, rozwiązując różne zadania o tematyce bożonarodzeniowej, takie jak sudoku, zagadki czy kodowanie, rozwijali logiczne myślenie, ćwiczyli koncentrację i doskonalili kompetencje matematyczne poprzez zabawę. Wykonując matematyczne choinki, mogli wykazać się kreatywnością, wyobraźnią i pomysłowością. Wspólne wykonywanie zadań i śpiewanie kolęd sprzyjało budowaniu relacji oraz rozwijaniu umiejętności współpracy. Dzięki realizacji tego punktu projektu uczniowie mogli połączyć naukę z zabawą, rozwijać swoje pasje i lepiej zrozumieć znaczenie matematyki w codziennym życiu.
W ramach projektu „Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta” zrealizowaliśmy kolejne zadanie - Ciąg Fibonacciego, którego celem było: - zapoznanie uczniów z ciągiem Fibonacciego i jego właściwościami, - zwrócenie uwagi na obecność matematyki w przyrodzie, sztuce i codziennym życiu, - promowanie kreatywnego myślenia, - tworzenie projektów artystycznych inspirowanych spiralą Fibonacciego, - rozwijania współpracy między uczniami. - łączenie nauki z zabawą, - tworzenie atmosfery, która pokazuje, że matematyka może być ciekawa i przyjemna.
Boże Narodzenie to czas pełen miłości, piękna, spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemnej życzliwości. Corocznie, w tym wyjątkowym okresie przygotowujemy w naszej szkole jasełka. W tym roku szkolnym jasełka odbyły się 17.12.2024 r. pod hasłem ,,Bóg się rodzi”.
Początek uroczystości rozpoczął taniec w wykonaniu uczennic z klas 7, które przygotowała p. Alena Przywoźna. Taniec wprowadził Wszystkich w świąteczną atmosferę. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Marta Jasionek, która przywitała zgromadzonych gości i złożyła Wszystkim piękne, świąteczne życzenia. Po przemówieniu zaczął się występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 6a przygotowany pod kierunkiem p. B. Narowskiej i p. J. Sokołowskiej. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Przedstawianie jasełkowe było dla Nas Wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.
W piątek 13 grudnia 2024 r. uczniowie klas Ia, Ib i Ic, pod opieką pań: Grażyny Długoborskiej, Urszuli Sienickiej i Agaty Kukli, wybrali się do wioski Świętego Mikołaja w majątku Howieny w Pomigaczach. Na miejscu wszyscy powitani zostali przez Elfy, które przygotowały poczęstunek z herbatką i pierniczkami. Następnie dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, zrobiły bombki choinkowe i pierniczki. Po warsztatach pierwszoklasiści spotkali się ze Świętym Mikołajem, któremu zaśpiewali świąteczną piosenkę i zatańczyli dla niego. Każdy miał chwilę na osobistą rozmowę z Mikołajem i zdjęcie. Był też czas na zabawę z Elfami przy świątecznej muzyce. Po zabawie integracyjnej dzieci zwiedziły całą posiadłość Świętego Mikołaja, a na poczcie wysłały wcześniej napisane listy. Obejrzały wnętrze chaty Mikołaja oraz zwierzęta w mini ZOO. Z wycieczki wszyscy wrócili w bardzo dobrych nastrojach, z nadzieją, że wkrótce znów spotkają Świętego Mikołaja.
Uczniowie kl. 2a i 2b w grudniu zrealizowali kolejny moduł projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”, pod tytułem „Matematyka w ciele człowieka”.
W trakcie lekcji uczniowie sprawdzili, jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole - nauka kalendarza, pomiar płynów, mierzenie wysokości, porównywanie, ważenie, liczby, symetria, znaki rzymskie - mogą zostać odnalezione w ciele człowieka, działaniu jego narządów i elementach związanych z jego funkcjonowaniem. Zajęcia przyczyniły się także do rozwoju społecznego poprzez uświadomienie różnic i cech indywidualnych każdego człowieka. Poruszyły ważny temat poszanowania i zaakceptowania siebie i drugiego człowieka.