Wyjazd do Włoch w ramach projektu Erasmus+

5 grudnia 2019

W dniach 17.11.2019 – 23.11.2019 r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej uczestniczyli w pierwszej mobilności w ramach projektu Erasmus+ „We are what we eat”, finansowanego z funduszy unijnych.

Uczniowie: Amelia Kołota, Anna Przesmycka, Maciej Koch, Aleksander Barzyczak, Aleksander Perzanowski oraz Piotr Skorek brali udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania się w miejscowości Bosco Chiesanuova w północnej części Włoch, w regionie Lessinia, słynącym z upraw winorośli, oliwek i produkcji  znanych na całym świecie gatunków żółtego sera, m. in. Grana Padano i Monte Veronese. Były to warsztaty, prelekcje, pokazy dotyczące tematyki zdrowego stylu życia.

W ramach realizacji projektu zwiedzaliśmy Mediolan i Weronę, odwiedziliśmy farmę słynnych włoskich serów z tego regionu.

W mobilności brali również udział uczniowie z Włoch, Rumunii, Turcji i Portugalii. Wszystkie formy zajęć i  kontaktów między uczestnikami odbywały się w języku angielskim. Była to wspaniała, żywa lekcja języka angielskiego, wykorzystywanego w sytuacjach codziennych, podczas zwiedzania oraz warsztatów. TAKIE DOŚWIADCZENIA SĄ BEZCENNE!

Opiekę nad uczniami sprawowały: Maria Pekałowska, Elżbieta Więckowska oraz Ewelina Kłusek.

Autor: Opiekun p. Elżbieta Więckowska