Konkurs Patria Nostra

22 lutego 2018

Uczniowie naszej szkoły Jakub Romanowski,  Aleksander Zyśk  i  Jakub Zaręba brali udział w Konkursie Historycznym Patria Nostra. Organizatorem konkursu jest Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra.  Celem konkursu  jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Zadanie konkursowe polegało na  nagraniu 45 sekundowego filmu dotyczącego ważnego wydarzenia z historii Polski. Nasz zespół otrzymał zadanie związane z powstaniem Armii Krajowej.  W konkursie uczestniczyły nie tylko szkoły z Polski, ale także polskie szkoły z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu.  Nad poprawnością merytoryczną, jakością prezentacji prac, prawdą i rzetelnością czuwała Rada Programowa pod przewodnictwem Prof. Jana Żaryna.

Podsumowanie konkursu odbyło się 20 lutego 2018 r. podczas gali finałowej, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie.  Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wraz z opiekunami, posłowie, senatorowie, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz  inni dostojni goście. Podczas gali obejrzeliśmy wszystkie filmy i animacje.  Uczestnicy konkursu otrzymali  cenne nagrody.

Prace konkursowe są zamieszczone na stronie internetowej konkursu Patria Nostra. Będą również emitowane  na telebimach znajdujących się w miejscach publicznych.